Evde Hasta Bakımı Nedir?

post-img

Hastane ortamında tedavisi tamamlanmış olan, yada hastaneden taburcu edilerek ayaktan takip önerilerek, birinci derecede tedavisini sürdürmekte olan hekimin önerileri doğrultusunda hastanın evinde istirahat ederken alması gereken ek tedavilerinin yapılması amacını güderek hastayı eski kapasitesine ulaştırmayı amaçlayan bir tıbbi destek yöntemidir. 

Diğer taaftan, hemşire, sağlık memuru, fizyoterapist, eğitimli hasta refakatçisi gözetiminde bazı tıbbi uygulamaları hastanın ayağına kadar ulaştırma olanağı vermesi bakımından çok önemli olup hasta bakım ve tedavisinde modern bir yaklaşımı da beraberinde getirmektedir. Devamlı olarak evinde bakım ve sağlık hizmeti ihtiyacı duyan hastalara da ulaşabilen ‘mentamove evde hasta bakım hizmetleri’ uzman doktor muayenesi, pratisyen doktor muayenesi, basit cerrahi müdahalelerin yapılabilmesine de olanak sağlamaktadır. 

Evde Hasta Bakımının Faydaları Nelerdir?

Hastane ortamından taburcu olarak evine ulaşan hastaların önemli bir kısmı ilk 1 ay içinde ölmektedir. Hastanın hastane ortamında alışmış olduğu tedavi protokollerinin evinde sürdürülmesi olanağını sunar. Hastanede hastanın alışmış olduğu sağlık personeli bakımı düzeninin evde hasta yakınları tarafından sürdürülmesinin zorluğunu ortadan kaldırır, konu ile ilgili tereddütleri ortadan kaldırır.

 • Hastanın hastanede alışmış olduğu beslenme düzeninin sürdürülmesine yardımcı olur
 • İlaçlarını düzenli olarak almasına imkan sağlar
 • Yara bakım ve ameliyat sonrası yara yeri enfeksiyonlarına karşı erken uyarı almaya olanak verir
 • Yeterli beslenme yapamayan yaşlı hastaların beslenme ve yeterli sıvı almalarını sağlayarak dehidratasyona girmelerinin ve tedavilerinin erkenden yapılmasında destek sağlar.

Hastane ortamında 10 günden fazla süreyle yatarak tedavi görmüş her hastanın Derin Ven Trombozu geçirme olasılığı ve Pulmoner Tromboemboli riskine karşı hastaların korunmasında yardımcı olur. Diğer taraftan hasta yakınlarına kendi özel yaşamlarını yaşamalarını kolaylaştırmak.

Evde Bakım hastalarınızda mutlaka profesyonel destek alınız. İletişim sayfalarımızdan bize yazabilirsiniz.

NAVİGASYON

NÖROLOJİK REHABİLİTASYON

BEYİN

PERİFERİK SİNİR

OMURİLİK

AĞRI/ENJEKSİYON UYGULAMA

CERRAHİ UYGULAMALAR

NÜKLEER TIP

DİĞER TEDAVİLER

 • Beyin, Omurilik, Sinir Ameliyatları

  Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı

  YARD. DOÇ. DR. MUSTAFA AKGÜN

 • Anatomi & Nöroanatomi Uzmanı

  Anatomi & Nöroanatomi Uzmanı

  DR. ZEHRA AKGÜN

 • Beyin, Omurilik, Sinir Ameliyatları

  Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı

  DOÇ. DR. HAKAN KAYALI

 • Mikrocerrahi ile Bel ve Boyun Fıtıkları Ameliyatları

  Bel ve Boyun Fıtıkları

  YARD. DOÇ. DR. MUSTAFA AKGÜN