Beyin Omurilik Sinir Sisteminin hastalıklarının tedavilerinde kullanılabilecek teknikleri takip etmenin yanında bunların faydalı olanlarının ülkemize kazandırılması ve daha iyi bir hizmet anlayışı içinde olmayı amaçlıyoruz. Yapmış olduğuz Nörolojik Rehabilitasyon ve Nöroplastisite çalışmaları sayesinde ilk defa;

 • Yüz Felçleri (Tek Taraflı ve Çift Taraflı Fasiyal Paralizi ),
 • Göz Kapağı Düşüklüğü (Okulomotor Sinir Felci),
 • Omurilik Felçleri (Brown Sequard Sendromu,
 • Kauda Equina Sendromu (İki Taraflı Bacaklarda Felç, İdrar, Gaita İnkontinansı, Seksuel Bozukluklar),
 • Foot Drop (Düşük Ayak Sendromu),
 • Brakial Sinir Felçleri (Brakial Pleksus Zedelenmesi Sonrası Kol Düşüklüğü),
 • Refleks Sempatik Distrofi (Radial, Siyatik Sinir Kesilmesi Sonrası Oluşan Nöropatik Ağrı ve Kozalji),
 • Hemipleji (Beyin Damar Tıkanması Sonrası Oluşan Hemipleji, Beyin Kanaması Sonrası Oluşan Hemipleji),
 • Mental Retardasyon (Down Sendromu, Oligofreni, Diffüz Serebral Yaralanma Sonrası Zihinsel Faaliyetlerde Çökme),
 • Spastisite (Cerebral Paralizi, Spastiklik),
 • Uzamış Koma (Uzamış Koma Sonrası Rehabilitasyon ve Günlük Hayata Yeniden Kazandırma) konularında tedavi protokolleri geliştirildi ve tıp camiasına bilimsel olarak sunuldu.

Klinik çalışmalarımız 1998 yılında başladığında insanlığa hizmet etme yolunda öncelikle sağlık alanında kendini geliştirmek ve hizmet vermek üzere faaliyetlerine başladı. İlk defa 2003 yılında insan beynindeki faaliyetlerin yerlerinin nasıl değiştirilebileceğini, hafıza fonksiyonlarının nasıl arttırıldığını, beyin fonksiyonlarının nasıl arttırılabildiğini bilimsel olarak gösterdik. Halen sürmekte olan çalışmalarımız sayesinde gelecekte Nörolojik Rehabilitasyon alanında önemli gelişme olan ve Nörolojik Nedenlerle Engelli bireylerin yeniden hayata kazandırılması ve normal insanların yapabildikleri işleri yapabilmelerini sağlamak ve istihdamlarını kolaylaştırmak için ekibimiz tarafından Beyin Araştırmaları ve Nöroplastisite Derneğini kurarak faaliyetlerini Kamu Yararına da yöneltmiştir. Halen faaliyeti devam eden Beyin Araştırmaları ve Nöroplastisite Derneği (BAND) www.band.org.tr sitesinden ziyaret edilebilir. Derneğimize sizler de üye olarak faaliyetlerimize destek olabilir, bu alanda ihtiyacı olan insanlarımıza katkıda bulunabilirsiniz.

Bugün için tüm dünyada Nörolojik Rehabilitasyon alanında binlerce sağlık merkezi ve laboratuarında beyin, omurilik, sinirlerin hasarları sonrası geride kalan sakatlanmaların tedavisi ve rehabilitasyon alanında milyarlarca dolar para harcanarak araştırmalar yapılmaktadır. Biz de klinik olarak bu alanda 2001 yılından beri düzenli AR-GE çalışmaları yaparak yatırımlarımızı düzenli bir biçimde Nörolojik Rehabilitasyon alanına yaptık. Temel çalışma alanımız Nöroplastisite konusu olup bu yolda elde ettiğimiz bir çok veriyi yurt dışı ve yurt içinde sunduk.


Bu çalışmalar sayesindedir ki 2001 yılından beri Mentamove® ile çalışmaya başladık, insan beyninin kapasitesini arttırma olanaklarını tespit etmiş ve 2003 yılında bunu ispatlayarak Dünya'ya duyurmuştur. Ekibimizin yapmış olduğu çalışmalar Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Malezya, Hindistan, Avusturya, Avustralya, Türkiye gibi ülkelerde referans olarak kullanılmaya başlanmıştır.