Odiyoterapi / Audiotherapy

post-img

Gün geçmiyor ki ağzımızdan ‘off sıkıldım, kendimi çok yorgun hissediyorum, bu gün de çok iyi uyuyamadım, her tarafım ağrıyor, başım davul gibi, boyunlarım, sırtım ağrıyor, işe gitmek bile canım istemiyor, çık heyecanlanıyorum, karşımdaki ile konuşurken bunalıyorum, kendime güvenemiyorum, kimseye karşı sempati duymuyorum, kendimi çok sıkıcı buluyorum, kimse benimle ilgilenmiyor, kimse tarafından sevilmiyorum, başladığım bir işi bir türlü bitiremiyorum, okumak istiyorum ama okuduğumu anlamıyorum, bir satırı 2-3 kere okumadan anlamıyorum, çok çabuk unutuyorum, işimde performansım çok düşük, kendimi anlamsız gereksiz düşüncelerden bir türlü alamıyorum, patronlarım bana çok dalgın olduğumu söylüyorlar, devamlı olarak sakarlıklar gösteriyorum, yolda giderken bile sinirliyim, çatacak birilerini arıyorum sürekli, mutsuzum, hayattan tat almıyorum, kendimi zaman baskısı altında hissediyorum, zaman bana hiç yetmiyor, öyle anlar oluyor ki nefesim kesiliyor, kalbim yerinden çıkacakmış gibi, kuş kanadı gibi çırpınıyor, midem kalkıyor, iştahım hiç iyi değil, tat almıyorum, ellerim titriyor, terliyor, becerilerim azalıyor, hayatın anlamsızlığına inanmaya başlıyorum’ lafları çıkmasın.

Peki bu kadar sorunla neden halen yaşamaya kendimizi zorluyoruz. Bu sorunlarımızın bizi mutsuz etmesine daha ne kadar izin vereceğiz. Neden hep olumsuz düşünceler içerisine giriyoruz, neden bu kadar her şey olumsuz gidiyor. Halbuki her gün yaşamımızın daha iyiye gitmesi için çalışıp durmuyormuyuz. Çevremizde yaşamımızı kolaylaştırdığına inandığımız bir çok teknolojik gelişme (cep telefonu, televizyon, basın, ulaşım, eğlence, alışveriş) olmasına rağmen neden biz daha mutsuz oluyoruz, neden daha fazla bedenimiz ve ruhumuz zarar görüyor. Neden bir türlü rahatlayamıyoruz? Her şeyin daha iyi olması gerekirken bizde tam tersi etki meydana getiriyor?

Yukarıda saydığımız faktörlerin tamamı "Stres Faktörleri" 'dir. Bu stres faktörlerini önemsemez tavrımız sürdükçe onların üzerine daha yenileri eklenmeye devam edecektir. Kuşkusuz teknolojik gelişmeler bizim yaşamımızı kolaylaştırmak için olmakta ama biz onlara ulaşmaya çalışırken, onları elde etmeye çalışırken kendi doğamızın iç dünyamızın rezervlerini de sorumsuzca tüketiyoruz. Kullandığımız Su, Hava ve Doğa’nın nimetlerinin tabii özelliklerinin bozulmasını göz ardı ediyoruz. Bozulmuş doğal çevrenin bedenimize ve ruhumuza verdiği zararların farkında bile değiliz. Baş ağrısı çeken binlerce olgumuzda altta yatan asıl sebeplerin Stres Faktörleri olduğunu tespit ediyoruz.

Nöroplastisite üzerinde yapmakta olduğumuz çalışmalarımız sırasında elde ettiğimiz veriler bize beynimizin doğal yollardan desteklenmesi halinde bu sıkıntıların üstesinden kolayca gelebileceğini tespit etmiş bulunmaktayız. Geçmeyen baş ağrıları, iş performans düşüklüğü, hayata karşı başarılı olma, iş ve çevresinde sevilen kişi olma, beklentilerine ulaşabilmek, anlamsız takıntı ve düşüncelerden uzaklaşmak amacıyla Stres Terapi Merkezimize müracaat eden olguların %80’de üstün başarı elde etmeye başladı.

İş yerlerine düzenlediğimiz programlarla 14 günlük bir süre içinde tüm çalışan personelin birbiri ile harmoni içinde çalışması ve iş verimliliğini arttırma yönünde çalışmalarımız başladı. Tamamen doğal yöntemlerle, herhangi bir telkin, yoga meditasyon, ders verme amacını gütmeyen programlarımız sayesinde bir çok işveren daha verimli personel çalışması sayesinde kazançlarını arttırmaya başlamıştır.

Stres Terapi ve Stres Yönetiminde çözüm programlarının başında Audiotherapy gelir.

Audiotherapy asırlar öncesinden bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmış olan bir yöntemdir. İnsan beyninin işleyişi çevresel seslerden ve olaylardan savunmasız olarak (işitme savunmasız bir duyumuzdur) etkilenmektedir. Bu durum beyin Nöroplastisitesi üzerinde olumsuz etkilerde bulunmaktadır. Beyin işleyişini gösteren EEG’deki dalgaların düzensizleşmesine neden olmaktadır. Hızlı dalga formları β (beta) ritmi çok yüksek miktarda olduğunda kişide düşünce uçuşmaları ve huzursuzluk, δ (delta) ritmi ve θ (teta) ritimlerinde ise yavaş düşünme, kopuk düşünme ve depresif belirtiler görülmektedir. Halbuki α (alfa) ritmi ise beyinin rahat işlediğini, düzenli düşündüğünü, olumlu faaliyetleri düşünmeye ve huzura doğru kendini rahatlattığını göstermektedir. Bu veriler bilimsel olarak kullandığımız Audiotherapy yöntemi ile de doğrulanmaktadır. Audiotherapy sadece Stres Yönetimi seanslarında kullanılmaz, koma, uzamış koma ve nörolojik rehabilitasyonun bazı komponentleri olarak da kullanılır.

NAVİGASYON

NÖROLOJİK REHABİLİTASYON

BEYİN

PERİFERİK SİNİR

OMURİLİK

AĞRI/ENJEKSİYON UYGULAMA

CERRAHİ UYGULAMALAR

NÜKLEER TIP

DİĞER TEDAVİLER

 • Beyin, Omurilik, Sinir Ameliyatları

  Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı

  YARD. DOÇ. DR. MUSTAFA AKGÜN

 • Anatomi & Nöroanatomi Uzmanı

  Anatomi & Nöroanatomi Uzmanı

  DR. ZEHRA AKGÜN

 • Beyin, Omurilik, Sinir Ameliyatları

  Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı

  DOÇ. DR. HAKAN KAYALI

 • Mikrocerrahi ile Bel ve Boyun Fıtıkları Ameliyatları

  Bel ve Boyun Fıtıkları

  YARD. DOÇ. DR. MUSTAFA AKGÜN